Ashley v časopisu Harper's Bazaar červenec 2005

19. července 2006 v 21:20 | Mišička:-)
Ashley : Nová módní ikona budoucnosti
článekPo roce, kdy bylo středem pozornosti většinou její dvojče, Ashley ovlivňuje světové podzimní módní kolekce - a to ve velkém! Zanedlouho otevře významný meeting Karla Lagerfelda a stala se inspirací pro podzimní kolekci Johna Galliana.
Minutu poté, co dofotila Bazaar photoshoot, vysekl jí Karl Lagerfeld komliment o jejím stylu oblékání. "On je geniální," šeptá Ashley na Lagerfeldovu adresu, zatímco on zrovna odpočívá ve vedlejší místnosti."Nemůžu tomu uvěřit, já jsem se s ním setkala! A používá nádhernou vůni!"
Minulý rok, když se Olsenky přestěhovaly do New Yorku a začaly navštěvovat universitu, na akci "Oprah" oznámily, že už dál nechtějí být známé jako "Olsen twins". V New Yorku si také koupily luxusní prostorný střešní byt.
Když přijde na osobní styl, Ashley přiznává, že se od sebe sestry v tomto liší. Mary-Katin pouliční vzhled a záliba v oblečení nadměrných velikostí, byl nazván "Styl jako ze smetiště" a "Bobo" (bohémská buržoazie). Ale Ashley svůj styl popisuje jako "více klasičtější - kombinuji kousky od módních návrhářů s něčím klasickým nebo s něčím z trhů. Mary-Kate je větší eklektik - ráda nosí hodně doplňků a taky to dokáže lépe než já."
článekBez ohledu na odlišnosti Mary-Kate a Ashley, jejich jedinečnost měla hlavní vliv na podzimní kolekce Diora a Zaca Posena. "Najednou jsem viděl fotky Olsenek všude," říká John Galliano, návrhář značky Dior. "Miluji jejich Los Angeleský boho styl. Mě jako návrháře velice inspiruje, jak využívají oblečení k vyjádření svého charakteru, své osobnosti a emocí. To je něco, co si vždy říkám, když navrhuji : dva lidé mohou nosit to samé sako, ale každý v něm vypadá osobitě." Když to Ashley slyšela, nemohla tomu uvěřit. "To je opravdu cool, že můžeme ovlivnit někoho takového ovlivnit."
Ashley dodává, že by bylo teda pěkně lichotivé, být označovaná jako "Královna stylu ze smetiště" : "To by bylo opravdu krásné," říká se smíchem. "Všechno by to vedlo k zábavě a k otázkám jako 'Kde je tvoje houmlesácká čepka?'" říká Ash a nemůže se ubránit smíchu. "Víte vlastně ani nevím, proč jsme se já a Mary-Kate začaly takto oblékat. Rády nosíme oblečení nadměrných velikostí, navíc počasí v New Yorku Vám dovoluje hodně vrstvit."
Aby tento rok holky získaly požadovaný kredit na New York University, dostaly příležitost spolupracovat s velmi zajímavými lidmi - Mary-Kate s fotografkou Annie Leibovitz a Ashley s módním návrhářem Zacem Posenem. "Se Zacem jsem se seznámila až tady v New Yorku. Je mladý a jeho společnost se neustále vyvíjí. Dělala jsem všechno pro to,abych mu pomohla s přípravou podzimní módní přehlídky. Moc mě bavilo, když jsem měla možnost mu pomoct vybrat doplňky a šperky pro podzimní kolekci." Posen o své nové interní spolupracovnici mluví v superlativech. "Myslím si, že má neobyčejný smysl pro kombinování luxusního a šmrncovního stylu. Domnívám se, že je opravdu talentovaná."
Ashleyn smyslu pro módu se projevil brzo, "Nepamatuju si, kdy to přesně začalo, ale v obchodech si vždycky vyberu to nejdražší oblečení. Na tohle jsem opravdu dobrá," říká se smíchem. "Ale musím zmínit, že mám naprosto normální rodiče, stlaly jsme si postele, pomáhaly doma uklízet a dostávaly jsme kapesné. S třemi malými dětmi v naší rodině moje mamka nakupovala v Searsu." (pozn. překl.: Sears je v USA poměrně rozšířený obchodní řetězec s průměrným oblečením a nižšími cenami)
článekOd té doby Ashley objevila trochu jiné obchody. "Mám ráda návrháře jako je Marc Jacobs, Zac Posen, Chanel, Marni, Balenciaga, Stella McCartney, Chloé. V zimě jsem byla na módní přehlídce Calvina Kleina - to bylo tak nádherné. U mě je móda opravdu závislá na jednotlivých ročních obdobích."
Momentálně je Ashley posedlá novými hodinkami od Chanela a svou velkou bledě modrou kabelkou od Balenciaga. "Můžete to nosit ke všemu," poznamenává a přiznává, že každé roční období má trable sehnat si ty doplňky a šperky, které opravdu chce.
Další věcí je, že Ashley se nestylizuje do vyloženě sexy vzhledu. "Vždyť oblékáni je celé o zábavě," říká. "Největší kompliment, který mi můžete říct, je pro mě 'obdivuhodné'. Nechtěla bych se někdy vidět jako nějaká sexbomba. Když se podíváte na naše fotky, jak jdeme jen tak po ulici, vidíte, že nechceme vypadat jako nějaké sexsymboly. Hodně lidí taky chce vědět, proč Mary-Kate a já milujeme velké sluneční brýle. Je to prostě proto, že v soukromí rády chodíme bez make-upu a jak víte, paparazziové jsou všude."
Mezi Ashleyny módní ikony patří Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Sienna Miller, Kirsten Dunst a Maggie Gyllenhaal. "Tyto dívky vypadají vždy cool, zajímavě a v pohodě," říká Ashley. "Nesnaží se předvádět se za každou cenu."
"Nikdy ze mě nebude bruneta," říká. "Cítím, že kdybych si ztmavila vlasy, už bych to nebyla já. Neudělala bych to ani pro roli, prostě nikdy."
Ashley se právě poohlíží po nových hereckých příležitostech. "Ráda bych hrála v nezávislém filmu, možná v nějakém dramatu. Začínám teď dělat něco úplně nového - nikdy jsem nebyla na konkursu. Chci dospět a vyzkoušet nové věci."
článekProtože Ashley ví, že jí paparazziové jen tak nepřestanou pronásledovat, adoptovala křížence pittbulla a teriera. "Je vycvičený, takže je schopný mě ochránit," říká. Noviny budou nepochybně rozebírat část jejího života strávenou se Scottem Sartianem, spoluvlastníkem New Yorkského nočního klubu a restaurace Butter. "Přestala jsem číst bulvární plátky, jsou strašně destruktivní. V New Yorku je více klepů než v Los Angeles, ale tam je zase více fotografů, kteří Vás klidně začnou honit v autě po L.A. - Moje sestra kvůli nim měla nehodu. Je to děsivé, když najednou vidíte za sebou paparazzie. Cítíte se v nebezpečí."
Nedávno Ashley a Mary-Kate napadlo vytvořit první řadu výrobků pro mladé ženy - uvedli na trh plavky a dva nové parfémy, 'Coast to Coast NYC' a 'Coast to Coast LA' ("Jeden je citrusový a druhý vanilkový," říká Ashley. "Ráda je na sebe vrstvím. Vrtstvíme oblečení; vrstvíme parfémy.").
"Nejdůležitější věcí je mít s lidmi, se kterými pracujete, blízký vztah a respektovat se navzájem," říká Ashley s úsměvem. "A Mary-Kate je ta víc kreativnější, já vím."
Ano, občas se stane, že máte dvojče. "Podporujeme se navzájem," říká Ashley zádumčivě. "Ale my jsme se vždycky od sebe lišily. Jen si toho lidé nyní víc všímají a veřejnost nás v tomoto světle vidí poprvé." Odmlčí se. "Opravdu věřím, že mohu dělat všechno. A jsem rozhodnutá to zkusit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Štefka Štefka | E-mail | Web | 10. srpna 2006 v 9:15 | Reagovat

Čučněte se sem a hlasujte do anket.A ten článek je myslen vážně.Pište taky do komentářů.Ptejte se na co chcete jsme tu pro vás!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama